Berlin - Photo Gallery  
Berlin - miasto gospodarcze i kulturowe Wielu z nas słysząc Belin, myśli o Niemczech, ponieważ jest on stolicą tego państwa. Berlin jest także największym miastem Niemiec i zamieszkuje go około 3,5 miliona osób. Berlin leży we wschodniej części Niemiec. Nie wiele osób wie, że te ogromne miasto położone jest nad dwiema rzekami: Sprewą i Hawelą oraz ich dopływami. Miasto znajduję się umiarkowanej strefie klimatycznej więc temperatura jest tam względna. Porównując Berlin z innymi stolicami europejskimi to posiada ogromną ilość niezwykłych zabytków. W Berlinie znajduje się także spora ilość muzeów, takich jak na przykład muzeum Pergamońskie, Stare Muzeum czy Stara Galeria Narodowa.
Berlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeria
   
berin
Od lat niezmiennie rośnie liczba osób wyjeżdżających z Polski za granicę. Powody są różne, ale przede wszystkim jest to chęć podjęcia pracy zarobkowej, bardziej opłacalnej niż w naszym kraju. Dzięki wyższej pensji można w szybkim czasie odłożyć odpowiednią sumę na np. zakup mieszkania czy spłatę zadłużeń powstałych w wyniku trudności gospodarczych w kraju. Głównymi miejscami, do których nasi rodacy zwykle się udają są: Londyn, Berlin, Dublin czy Kopenhaga. Położone odpowiednio w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii i Danii stolice to doskonałe punkty wyjściowe dla wszystkich, którzy marzą o rozpoczęciu pracy za granicą. Poza tym jednak powodami wyjazdów bywają także kwestie rodzinne: np. gdy ojciec rodziny wyjechał i sprowadza do siebie żonę z dziećmi lub też czysto poglądowe. Bardzo dużo osób nie zgadza się na wprowadzane w naszym kraju reformy i szuka szczęścia poza jego granicami. W ostatnich latach to właśnie emigracja jest głównym powodem braku wykształconych pracowników na rynku pracy.