Berlin - Photo Gallery  
Berlin - miasto gospodarcze i kulturowe Wielu z nas słysząc Belin, myśli o Niemczech, ponieważ jest on stolicą tego państwa. Berlin jest także największym miastem Niemiec i zamieszkuje go około 3,5 miliona osób. Berlin leży we wschodniej części Niemiec. Nie wiele osób wie, że te ogromne miasto położone jest nad dwiema rzekami: Sprewą i Hawelą oraz ich dopływami. Miasto znajduję się umiarkowanej strefie klimatycznej więc temperatura jest tam względna. Porównując Berlin z innymi stolicami europejskimi to posiada ogromną ilość niezwykłych zabytków. W Berlinie znajduje się także spora ilość muzeów, takich jak na przykład muzeum Pergamońskie, Stare Muzeum czy Stara Galeria Narodowa.
Berlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeriaBerlin foto galeria
   

Z pewnością niewiele osób wie, że Berlin jest trzecim pod względem wielkości miastem w Unii Europejskiej, wyprzedzają go jedynie Londyn oraz Paryż. Będąc w Republice Federalnej Niemiec koniecznie trzeba odwiedzić to ogromne miasto. Piękne dzielnice, wiele interesujących miejsc jak kina, tatry, muzea, a także parki miejskie zapierające dech w piersiach to niewielki procent atrakcji, które stolica ma turystom do zaoferowania. Tutaj możemy też zasmakować w pysznym jedzeniu. Niestety na zwiedzenie całego Berlina jeden dzień to za mało.